تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۷/۲۳ بازدید کننده:۳۰۵ نویسنده:مینایی

دمای یخچال شما چقدر است؟

دمای یخچال شما چقدر است؟

اگر غذایتان هر روز خراب می شود ممکن است یخچال یا فریزرتان معیوب باشد و یا اینکه دمای نامناسبی برای آن انتخاب کرده اید. یکی از دردسرهای دیگری که ممکن است با آنها مواجه شوید منجمد شدن موادی است که نباید منجمد شوند. حال این سوال پیش می آید که چرا دمای یخچال شما خیلی گرم یا خیلی سرد است؟ اصلا دمای یخچال شما چقدر است؟

 

 دمای ایده آل برای یخچال

هدف یخچال این است که رشد باکتری ها را درمواد غذایی مانند لبنیات و گوشت کندتر کند. اگر متوجه شدید که دستگاه تان با مشکل گرم کردن یا خنک کردن مواجه است به یک راه حل سریع نیاز دارید.

محفظه اصلی یخچال باید دمایی بین 1.7 تا 2.8 درجه سانتی گراد داشته باشد. میزان باکتری ها در دمای حدود 4.4 درجه سانتی گراد به بالا افزایش یافته و همچنین بیشتر مواد در دمای صفر درجه منجمد می شوند. پس محدوده دمای فریزر شما بایستی  بین این دو دما باشد.

 

مدیریت دمای یخچال

آیا یخچال تان دارای نمایشگر دیجیتال است؟ اگر اینگونه است به راحتی می توانید با استفاده از صفحه نمایش دمای داخلی آن را بررسی و تنظیم کنید. اگر در مورد درک نحوه حرکت رابط دیجیتال با مشکل روبرو شدید پیشنهاد می کنیم که دفترچه راهنما را مطالعه کرده و یا اینکه با شرکت سازنده آن تماس بگیرید.

در صورتیکه دفترچه راهنما را گم گرده اید با یک جستجوی ساده در گوگل و نوشتن نام تجاری و شماره مدل آن می توانید راهنمای PDF آن را دریافت کنید. اکثر تولید کنندگان این کتابچه های راهنما را به صورت رایگان در وبسایت خود قرار داده اند.

 

مدیریت دمای یخچال فریزر

 

اگر یخچال تان بدون صفحه نمایش بیرونی است درب ها را باز کرده و به صورت دستی شماره هر کدام از محفظه ها را تنظیم کنید. دستگاه هایی که بدون کنترل الکترونیکی هستند دارای دکمه ای دستی برای اعمال تنظیمات درجه حرارت درهر محفظه می باشند. متاسفانه اینگونه یخچال ها دمای کنونی داخل یخچال را نمایش نمی دهند.

شما می توانید یک دماسنج ساده را جداگانه تهیه کرده و داخل یخچال بگذارید تا با توجه به آن دمای یخچال را به صورت دستی تنظیم کنید. یکی از مشکلات دیگری که یخچال های قدیمی دارند این است که ممکن است تنظیمات شماره گذاری شده یخچال را به دمای واقعی نرسانند. در صورتیکه یخچال تان قدیمی است به شما توصیه می کنیم که از یک متخصص فنی کمک بگیرید.

 

مدیریت دمای یخچال فریزر

 

اگر موفق به تغییر درجه حرارت یخچال شدید اما همچنان در مورد حفظ درجه حرارت آن نگران هستید پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را مطالعه کنید:

· مواد داغ را به طور مستقیم در یخچال قرار ندهید زیرا باعث می شود دستگاه از انرژی بیشتری برای خنک کردن فضای کلی استفاده کند و همچنین دمای مواد غذایی اطراف را گرم کند.

. مواد غذایی را به اندازه ظرفیت یخچال درون آن بگذارید . هرچه بار یخچال و فریزرتان بیشتر باشد میزان خنک کنندگی و انجماد آن کمتر خواهد بود .

· اگر یخچال تان قدیمی است ممکن است که بدنه یا در آن فرسوده شده و بطور کامل بسته نشود. پیشنهاد می کنیم که هر ماه یک بار به برسی درب یخچال پرداخته و در صورتی که بصورت کامل درزگیری نشده است با خرید چسب و پلاستیک های مخصوص آن را درست کنید.

 

دور ماندن از منطقه خطر

اگر غذایتان در فریزر به دمای کمتر از صفر درجه سانتی گراد رسیده ممکن است کم کم آب شود، به همین جهت باید در مورد مواد غذایی که پس از آب شدن دوباره منجمد می شوند محتاط باشید.گوشت منجمد از جمله موادیست که بایستی نهایت احتیاط را در مورد آن بکار ببرید . اکثر گوشت ها می توانند در یخچال به مدت طولانی نگهداری شوند هرچند که ممکن است کیفیت طعم و مزه آن کاهش پیدا کند.

اگر دمای محفظه اصلی یخچال تان بیشتر از 4.4 درجه باشد سرعت رشد باکتری ها 3 برابر می شود. هیچ قاعده سخت و سریعی در مورد مدت زمانی که غذا می تواند در منطقه خطر سالم بماند وجود ندارد اما ما پیشنهاد می کنیم که حداکثر تا نیم ساعت بعد آنها را مصرف کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که محصولات غذایی پس از گذراندن مدت زمان طولانی در منطقه خطر باکتریایی باز هم سالم هستند و به شما آسیب نمی رسانند.

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha
سبد خرید
۰ کالا
۰ تومان