تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۳۱ بازدید کننده:۵۸۴ نویسنده:امید مینایی

مشکلات عمومی کولرهای گازی و نحوه رفع آنها

مشکلات عمومی کولرهای گازی و نحوه رفع آنها
 
ممکن است که در گرمای تابستان کولر گازی تان از کار بیافتد، در این شرایط باید راه حلی سریع برای رفع این مشکل بیابید. با وجود اینکه تعمیر کولر گازی باید توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود ولی بعضی از مشکلات ساده بوده و شما نیز می توانید آنها را رفع کنید. در ادامه این مقاله از سایت بانه استار به بررسی مشکلاتی خواهیم پرداخت که شما نیز می توانید آنها را برطرف کنید.
 
کولر گازی تان آنطور که باید محیط را خنک نمی کند؟
در صورتی که سیستم تهویه مرکزی در کولر گازی هوای سرد ایجاد نمی کند باید دمای ترموستات را 5 درجه کم کنید. اگر باز هم مشکل رفع نشد امکان دارد که اواپراتور کولر کثیف شده باشد. برای رفع این مشکل با احتیاط اواپراتور را تمیز کرده و اجازه دهید که تا چند ساعت کار کند. در صورتی که با وجود انجام این کارها باز هم مشکل حل نشد و دمای محیط به اندازه کافی خنک نمی باشد به احتمال زیاد شما در انتخاب اندازه مناسب کولرگازی برای آن محیط اشتباه کرده اید. شما می توانید با تماس با سایت بانه استار راهنمایی های لازم در مورد اندازه کولر گازی را دریافت کنید.
 
تمییز کردن اوپراتور کولر گازی
 
 
کولر گازی تان به صورت متوالی خاموش و روشن می شود؟
در صورتی که کولر گازی تان مرتب خاموش و روشن می شود احتمالا کنداسور آن مسدود می باشد و یا اینکه یکی از اواپراتورها کثیف شده است. در اکثر موارد با رفع انسداد و یا تمیز کردن آن این مشکل برطرف خواهد شد.
 
تمییز کردن کنداسور کولر گازی
 
 
کنداسور هوای کولرتان کار نمی کند؟
در صورتی که کنداسور هوای کولر گازی شما کار نکرد قبل از هر چیز بررسی کنید که آیا به برق متصل شده است یا نه.  در صورتی که مشکلی در اتصال برق نبود به بررسی فیوزها و اتصالات مدارها بپردازید. اگر باز هم مشکل تان رفع نشد ممکن است که ترموستات آن به درستی نصب نشده باشد. برای رفع این مشکل دمای ترموستات را 5 درجه کم کرده و ببینید که ضربه می زند یا نه. در صورتی که جواب نه باشد به احتمال زیاد مشکل از موتور یا کمپرسور است و برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای دارید.
 
بررسی اتصالات مدارها و فیوز کولر گازی
 
 
کولر گازی تان در حال کار است ولی محیط را خنک نمی کند؟
در صورتی که کولر گازی تان مشغول به کار است ولی تغییری در دمای محیط رخ نمی دهد دوباره به برسی ترموستات و کنداسور آن بپردازید. امکان دارد که کنداسور مسدود شده باشد، در این صورت آن را تمیز کنید.
اگر باز هم مشکل حل نشد امکان دارد که کمپرسور عیب داشته باشد و یا اینکه سرد کن کافی در سیستم وجود نداشته باشد. در این شرایط باید با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا مشکلتان را رفع کند.
 
 
 
شما می توانید کولر گازی های اصل را از سایت بانه استار خریداری کنید. ما آن را برای شما ارسال کرده و پس از تست و اطمینان شما از سالم بودن دستگاه هزینه آن دریافت خواهد شد.

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha
سبد خرید
۰ کالا
۰ تومان