تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۱/۱۹ بازدید کننده:۵۷۵ نویسنده:مینایی

تاریخچه ی ویرپول whirlpool

تاریخچه ی ویرپول whirlpool

گسترش بازارهاي فروش لوازم خانگي در ايران باعث شده که برخي برندهاي آمريکايي نيز به شيوه هاي مختلف وارد بازار ايران شوند . از جمله اين شرکت ها مي توان به ويرپول ، جنرال الکتريک ، مابه و وستينگ هاوس اشاره کرد که عليرغم تحريم هاي آمريکا عليه ايران ، محصولات اين شرکت ها از طريق دبي يا واحدهاي اروپايي آنها و يا بصورت قاچاق وارد ايران مي شود . هرچند که برندهاي امريکايي بدليل قيمت بالايي که دارند نتوانسته اند همانند برندهاي ژاپني ، کره اي و چيني در بازار ايران سهم بالايي داشته باشند اما باز هم هستند کساني که خواهان خريد اين محصولات باشند .

ويرلپول Whirlpool يا به زبان عاميانه تر ويرپول يک شرکت امريکايي و چند مليتي است که در سال 1911 توسط  لوئيس آپتون تاسيس شد و از همان ابتداي کار , عموي او به اسم اموري آپتون و برادر کوچکترش لو آپتون وي را حمايت و سهام دار شرکت  شدند . شرکت ويرپول در سنت ، جوسف ، ميشيگان آمريکا راه اندازي شد و از همان ابتداي کار شروع به ساخت و توليد ماشين هاي لباسشويي و خشک کن کرد و توانست ظرف مدت کوتاهي به توليد عمده برسد و بازار فروش خود را گسترش دهد.

شرکت ويرپول در حال حاضر بيش از 70 هزار نفر کارمند دارد و در بيش از 70 شعبه ي مختلف مشغول امور تحقيقاتي ، توسعه و توليد مي باشد و مالک بيش از 80 برند معتبر لوازم برقي خانگي مي باشد که براي نمونه مي توان به شرکت هاي هوور، مِي‌تگ ، ادميرال ، امانا، جان اينگلس و کيچن ‌اِيد اشاره کرد.

طبق تحقيقات نشريه ي بزرگ فورچون در سال 2012 شرکت ويرپول با درآمد سالانه ي 18.4 ميليارد دلار جزو 500 شرکت بزرگ جهان قرار گرفته و يکي از غول هاي سازنده ي انواع لوازم خانگي مي باشد .

تا سال 2004 درآمد سالانه ي ويرپول بيش از 13 ميليارد دلار بود . در سال 2005 با خريد سهام شرکت مايتاگ توانست از شرکت سوئدي الکترولوکس پيشي بگيرد و به بزرگترين توليد کننده ي لوازم خانگي در جهان تبديل شود . عمده فعاليت ويرپول ساخت محصولات خانگي مانند ماشين لباسشويي ، ماشين ظرفشويي ، يخچال فريزر ،اجاق گاز، مايکروفر و مايکروويو ، کولرگازي و ... مي باشد .

نشريه ي اقتصادي فوربس در تازه ترين گزارش خود بزرگترين شرکت هاي سازنده ي لوازم خانگي را معرفي کرد . در اين گزارش که ميان 2000 شرکت در جهان صورت گرفته شرکت ويرپول آمريکا با فروش معادل 18.7 ميليارد دلار رده ي اول را کسب کرده است . رده ي دوم را شرکت جي.دي ميده ‌آهولدينگ چين با درآمد 14.8 ميليارد دلار بدست آورده است و رده ي سوم نيز دردست شرکت سوئدي الکترولوکس با درآمد 14.7 ميليارد دلار مي باشد . شرکت هاي گري الکتريک ازچين  ، کينگ دائو حاير از چين و ال جي از کره جنوبي رده هاي چهارم تا ششم را بدست آوردند . همچنين از نظر ميزان سود آوري ، شرکت ال جي رده ي اول را کسب کرد . از نظر حجم دارايي رده ي نخست به شرکت ويرپول رسيد و از نظر ارزش بازار نيز رده ي اول را شرکت ال جي کسب کرد .

درجولاي 2014 شرکت ويرپول 60 درصد از سهام شرکت بزرگ و رقيب ايتاليايي خود يعني ايندزيت Indedit را خريداري کرد و با تلفيق تکنولوژي اين شرکت با محصولات خود ، بار ديگر خود را بعنوان غول بزرگ و بي چون و چراي محصولات خانگي معرفي کرد .

 

 تکنولوژي حس ششم 6TH SENSE ويرپول

شرکت ويرپول در ساخت يخچال فريزر، لباسشويي وظرفشويي هايش از تکنولوژي حس ششم  6TH SENSE استفاده مي کند . حس ششم 6TH SENSE مغز متفکر محصولات ويرپول مي باشد که حاصل يک قرن تجربه ي متخصصين اين شرکت مي باشد . اين تکنولوژي از طريق سنسورهاي متعدد که در بدنه ي يخچال بکار مي رود سرماي داخلي يخچال را حين بازو بسته کردن درب ها تنظيم مي کند و در حين استراحت يخچال فريزر ، کمپرسور در آرامترين حالت ممکن بسر مي برد . در بخش لباسشويي و ظرفشويي نيزحس ششم ويرپول با استفاده از 10 تا 13 سنسور تعبيه شده ميزان کثيفي ظروف و لباس ها را تشخيص داده و با کمترين ميزان مصرف آب ، برق و ماده ي شوينده بهترين نتيجه ي شستشو را به ارمغان مي آورد و باعث صرفه جويي اقتصادي و انرژي مي شود .

فروشگاه اينترنتي بانه استار با چند سال سابقه در امر فروش و عرضه ي محصولات شرکت هاي معتبر خارجي موجود در بازار بانه ، انواع محصولات شرکت ويرپول را با گارانتي معتبر و خدمات پس از فروش به مشتريان عزيز ارائه مي دهد . اين محصولات عبارتند از : يخچال فريزر ، لباسشويي ، ظرفشويي ، انواع مايکروفر ، گاز صفحه اي و کولر گازي و ...

در آخراين مقاله توجه شما را به يک تبليغ خلاقانه ي شرکت ويرپول که مربوط به سال 1350 در يک روزنامه ي صبح ايران مي باشد جلب مي کنم . آن زمان آمريکا با ايران روابط دوستانه داشت و فروشگاه هاي محصولات ويرپول در ايران رواج داشت . در اين تبليغ با زبان ساده از مشتريان ميخواهد به جاي خواندن مشخصات يخچال فريزر در روزنامه و يا از طريق بروشور، به فروشگاه هاي ويرپول رفته و اين محصول را از نزديک ببينند چون مطمئنا با ديدن اين محصول و مشاهده ي ويژگيهاي منحصر بفرد آن ، اين محصول را خواهند خريد و سراغ هيچ محصول ديگري نخواهند رفت .

 

تبلیغ شرکت ویرپول


تبلیغ شرکت ویرپول در روزنامه ی ایران سال 1350

نظرات کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha
سبد خرید
۰ کالا
۰ تومان